Doprava od 2500,- Kč zdarma

Xylitol 300g

Kód: XYLITOL300G
89 Kč
Skladem (1 ks)

Zdravější alternativa klasického cukru, má však o 40 % méně kalorií. Xilitol – březový cukr, účinky: podporuje proces trávení nižší obsah uhlohydtátů než běžný cukr (o téměř 80 %) vhodný pro diabetiky, nezvyšuje hladinu cukru v krvi přírodní sladidlo nízký glykemický index alternativa rafinovaného cukru Složení: 100% xilitol bez příměsí a konzervantů Chuť: stejná jako u bílého cukru doporučené dávkování jako obyčejný cukr

Detailní informace

Detailní popis produktu

Xylitol  je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod.

Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle – organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně. Xylitol je vhodný i pro diabetiky a má asi o 40 % menší kalorický obsah než běžný cukr. Jedna čajová lžička (5 ml) obsahující xylitol má 9,6 kalorií, což je méně ve srovnání s jednou lžičkou cukru, která má 15 kalorií. Protože neškodí zubům,[ je součástí mnoha speciálních žvýkaček a bonbonů. Xylitol je předmětem mnoha odborných studii, protože se předpokládá, že by mohl mít i další využití v oblasti medicíny. Nevýhodou xylitolu je to, že může mít ve vyšších dávkách laxativní (projímavý) efekt. Ve členských státech EU se xylitol označuje na výrobcích kódem E 967. Pro psy, především malých plemen, je však xylitol velmi nebezpečný, způsobuje jim hypoglykemii. Při krmení psů je proto nutné dát si pozor na potraviny, které xylitol obsahují.

informace   ZDROJ WIKIPEDIE

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: